top of page

יוטיוב - מדריך למשתמש

לאחרונה הבנתי שרוב האנשים שאני מכירה לא משתמשים ביוטיוב כפלטפורמה חברתית וכערוץ בידור לגיטימי. כל מאמצינו כיוצרים וצרכני תוכן ברשת מופנים לפייסבוק ולאינסטגרם. יוטיוב מצטייר כאוקיינוס אינסופי של תוכן שמידי פעם אנחנו פונים אליו להדרכות בנושאים ספציפיים או כי מישהו שולח לנו סרטון מעניין לצפייה. אנו צופים בוידאו, נהנים ממנו וממשיכים הלאה.


אז החלטתי לנסות לעשות קצת סדר ואולי לעזור בדרך ליוצרים אחרים שמנסים להבין כיצד ניתן להשתמש בפלטפורמה בדרך הכי יעילה. יוטיוב הינו ערוץ התוכן החופשי האמיתי ברשת, שמאפשר לתכנים שאנחנו מעלים להמשיך ולהתגלות גם שנים אחרי שהעלנו אותם. ארכיון אמיתי ונגיש ליצירה קולנועית גלובלית עבור יוצרים וצופים. בשימוש נכון תוכלו לייצר לכם ערוץ צפייה בתוכן של טובי היוצרים ביוטיוב ולהירשם לערוצים שהכי מעניינים אתכם. האלגוריתם של יוטיוב ילמד מהשימוש שלכם מה אתם אוהבים, יציע לכם תכנים דומים נוספים וככה תגדילו את ספריית התוכן הזמין לכם וגם תפרגנו ליוצרים שאתם אוהבים.

עבור היוצרים, האלגוריתם של יוטיוב מאפשר חשיפה של התוכן שאתם מעלים, הרבה מעבר לנרשמים בערוץ שלכם לאורך שנים. כל צפייה מלאה של סרט, לייק ותגובה מעודדים את יוטיוב לחשוף את הסרט כמה שיותר בפני קהל נוסף ובכך להגדיל את סיכוי הערוץ לייצר עוד הכנסה מהסרטים שאתם מעלים.


ארבעה כללי זהב לשימוש נכון ויצירת מעגלי צפייה חדשים ליצירה שלכם:

  • צפייה בכל וידאו עד תומו. כשאתם מעלים וידאו, תבקשו מהקרובים שלכם לצפות בסרט עד הסוף. גם אתם צריכים לעשות זאת, גם אם צפיתם בו שוב ושוב לפני שהעלתם. כל דקת צפייה נספרת.

  • לייקים לסרט ביוטיוב. זה סופר חשוב. האלגוריתם של יוטיוב מסמן סרטים שאנשים אוהבים (לייקים) ואותם מתחיל להפיץ בעצמו. ככל שיהיו יותר לייקים ביוטיוב, כך תגדילו את הסיכוי שהסרט יחשף בפני קהלים נוספים.

  • תגובות ביוטיוב. תגובות על הסרטים נספרות ומייצרות "רעש" חיובי סביב הסרט שלכם. מישהו כותב לכם תגובה, תענו לו. כל תגובה נספרת.

  • מספר הנרשמים לערוץ. ככל שיש יותר נרשמים הערוץ מייצר יותר צפיות. כדי שהערוץ יתחיל להרוויח כסף צריך מינימום 1000 נרשמים לערוץ ו4000 שעות צפייה מצטברות מכל הסרטים בשנה.

עבור צרכני התוכן המחפשים ערוץ תוכן איכותי, זה פתרון מצויין כל עוד תצרו לעצמכם פלייליסט מעניין של ערוצי תוכן שאתם אוהבים. זה לא עולה כסף וקל מאוד לשימוש. אז אני ממליצה להירשם ליוטיוב גם אם אין לכם כוונה להעלות תוכן. כל וידאו שאתם צופים בו שנראה לכם מעניין, לעשות לו לייק ביוטיוב, לכתוב ביוטיוב תגובה מפרגנת ליוצר בתגובות לסרט ולהכנס לערוץ שמייצר את הוידאו. אם תגלו שהערוץ מעלה תכנים שמעניינים אתכם הירשמו כמנויים, תלחצו על פעמון הנוטיפיקציות כדי לקבל התראות כשהיוצרים מעלים תוכן חדש וכך בכל פעם שתיכנסו לאפליקציה, יוטיוב יציע לכם את התוכן של הערוץ ותכנים דומים.

חשוב לזכור, כשאתם נתקלים בפרסומת ביוטיוב, זה סימן שהיוצר של הוידאו מרוויח ממנו. היוצרים מעלים תוכן חופשי לרשת ועובדים מאוד קשה כדי לעמוד בדרישות יוטיוב להיות ערוץ שמרוויח מפרסום. אז כל פרסומת שאתם ניתקלים בה, תזכרו שזאת דרכו של אותו יוצר להתפרנס מהיצירה שלו. פשוט לחכות שלוש שניות וללחוץ skip ולהמשיך בצפייה.


כיום כל ערוץ תקשורת, מגזין ופסטיבל קולנוע שמכבד את עצמו מתחזק ערוץ יוטיוב איכותי שופע תכנים שלא ניתן להשיג בשום מקום אחר. וכל זה לצד יוצרים עצמאים שחלקם צריכים את תמיכתכם להתפרנס מהיצירה שלהם בעזרת הרשמה וצפייה מודעת.

מוזמנים להירשם לערוץ היוטיוב שלי:

https://m.youtube.com/c/ShachafDekel


מצרפת שני סרטים קצרים להדרכה.


כיצד האלגוריתם עובד:


כיצד להירשם כמשתמש ביוטיוב:82 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page